نرم‌افزار بندر نفتی عسلویه

 

یکی از نسخه‌های نرم‌افزار بارنویس پلاک‌خوان، نرم‌افزار مربوط به مدیریت اطلاعاتی و حراستی بندرهاست که هم‌اکنون نیز در بندر نفتی عسلویه درحال استفاده می‌باشد. از قابلیت‌های مهم این نسخه این است که پلاک جلو و عقب خودرو را همزمان ثبت می‌کند. این نرم‌افزار تحت شبکه بوده و قابل نصب بر روی 30 الی 40 دستگاه است که کار اصلی آن‌ها نیز گزارش‌گیری از اطلاعات می‌باشد. اما در این بین چند ایستگاه فعال نیز وجود دارد.

یکی از این ایستگاه‌ها در قسمت ورودی در قرار دارد و هر خودرویی را که وارد بندر می‌شود پلاک‌خوانی کرده و در سیستم نگهبانی نمایش می‌دهد. در این مرحله بارنامه ورودی خودرو ثبت شده و به داخل هدایت می‌شود.

در مرحله بعدی خودرو روی باسکول قرار گرفته و پلاک‌خوانی می‌شود. در این قسمت تمامی اطلاعات مربوط به خودرو بر روی سیستم کاربر به نمایش درمی‌آید. به این شکل کاربر فقط به چک کردن اطلاعات و تائید صحت آن می‌پردازد. اما بارنامه مجدد وارد می‌شود و به این شکل سیستم، بارنامه ورودی را با بارنامه اولیه در مرحله نگهبانی مطابقت داده و در صورت همسان بودن، بدون آلارم و اروری اطلاعات را ثبت می‌کند. امکانات کنترلی بالا از وجه تمایزات این نرم افزار است.

بعد از انجام مراحل توزین اولیه و ثبت اطلاعات آن، خودرو برای تخلیه بار آماده می‌شود. بعد از اتمام مرحله‌ی تخلیه بار، خودرو مجدد روی باسکول قرار گرفته، پلاک خوانی شده و پس از تائید اطلاعات، توزین ثانویه انجام می‌شود. در صورت نادرست بودن توزین، خودرو برای انجام ته‌گیری به محل مربوطه فرستاده می‌شود.

پس از نمایش وزن درست و عدم وجود اختلاف در وزن، سیستم اطلاعات توزین را ثبت کرده و ماشین مجدد به ایستگاه نگهبانی بازمی‌گردد. بارنامه خودرو با بارکدخوان اسکن شده و در صورت نمایش اطلاعات اجازه خروج بارنامه مربوطه در سیستم، اجازه خروج برای آن خودرو صادر می‌شود. همچنین در صورت وجود مشکل، سیستم آلارم داده و همچنین علت و نوع مشکل را نیز اعلام می‌کند.

نرم‌افزار نیروگاه شرکت رز توسعه، علاوه بر موارد گفته شده، دارای بخش‌های دیگری نیز هست:

  • ثبت اطلاعات مربوط‌ به ورود و خروج پرسنل، میهمان‌ها و افرادی که به هر دلیلی وارد بندر می‌شوند.
  • ثبت و ذخیره اطلاعات مربوط به علت ماموریت‌ها و ترددها
  • ثبت و ذخیره هر نوع اطلاعات تکمیلی موردنیاز
  •  ثبت و مدیریت اطلاعات ورود و خروج کشتی ها به بندر
  • کنترل ورود کالا به بندر  

نرم افزار نیروگاه شرکت رز توسعه، یک نرم افزار کامل حراستی‌ست که تمام جنبه های اطلاعاتی را پیش بینی کرده و در این زمینه به ارائه خدمات می‌پردازد. لازم به ذکر است که این نرم افزار هم اکنون در حال استفاده دربندر نفتی عسلویه است.

 

 

به‌منظور حفظ حقوق مشتریان، از آوردن نام شرکت خودداری شده است.